Z nami zobaczysz świat z najlepszej perspektywy

Filoptyk - doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnościąZakład Optyki Okularowej od 50 lat z powodzeniem i uznaniem klientów, a także branży działa na rynku salonów optycznych Górnego Śląska. Rodzina Filak doskonale łączy przywiązanie do tradycji z nowoczesnym podejściem w prowadzeniu działalności. Historia firmy sięga już trzeciego pokolenia wybitnych specjalistów z dziedziny optyki. Pierwszy zakład został otwarty w 1967 roku przez seniora rodu Filaków, Aleksandra, który może poszczycić się funkcją  Starszego Śląskiego Cechu Optyków.

Obecny właściciel, Sławomir Filak żartobliwie podkreśla, że „pasję do optyki wyssał z mlekiem matki”. Fundamentalna wiedza poparta ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym i talent pozwalają tworzyć unikatowe projekty skrojone do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta.

To, co przede wszystkim wyróżnia Filoptyk w lokalnej branży optycznej to nowoczesność w każdym calu – od dopasowania do najnowszych trendów i dynamicznie zmieniającej się branży optycznej, przez estetykę wystroju po profesjonalną obsługę przez wysoko wykwalifikowaną kadrę i indywidualne podejście do klienta.

Kluczowe dla końcowego efektu współpracy jest wykorzystanie innowacyjnych badań jakości widzenia i technik pomiarowych z użyciem urządzeń Visioffice, który gwarantuje pełen zakres parametrów wyboru każdego typu soczewek od jednoogniskowych do najbardziej wyrafinowanych progresywnych konstrukcji.

VisioOffice2Przy użyciu Visioffice2 odkrywamy unikalny kod ludzkiego oka. Eyecode stanowi rewolucję w optymalizacji soczewek. To najbardziej zaawansowane i odpowiadające fizjologii oka dopasowanie soczewek, które są 5 razy bardziej precyzyjne od soczewek bez Eyecode. Takie soczewki są dedykowane osobom z wysoką korekcją wzroku lub mocą cylindryczną, a także osobom szukającym  innowacyjnych soczewek najwyższej jakości.

Projektowanie i profesjonalne wykonanie trudnych szkieł okularowych dla końcowego efektu estetycznego, komfortu i wyraźnego panoramicznego widzenia, a także możliwość tworzenia szkieł okularowych odznaczających się wyjątkową precyzją przy użyciu własnej szlifierni ­– doskonałej cyfrowej technologii obróbki szkieł na urządzeniach znanej i cenionej francuskiej marki Essilor.

Prowadzone przez Sławomira i Beatę Filaków studio optyczne w Żorach to miejsce, w którym entuzjazm i pomysłowość właścicieli spotyka się z profesjonalizmem, pełnym zrozumieniem oczekiwań klienta i wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Oferta Filoptyk odpowiada nie tylko gustom, ale również możliwościom finansowym klientów.

Czas spędzony w Filoptyk jest prawdziwą przyjemnością nie tylko dla oka, ale również kubków smakowych. Właściciele i pracownicy zadbali, by każdy z nas mógł rozkoszować się przepyszną włoską kawą!